SGK PRİM VE 6736 TAKSİT ERTELEMESİ HK;

                                                                                                                                                                                                            

27.01.2017, İstanbul

17-18.01.2017 Tarihinde Kabul edilen yasalar ile SGK prim ödemelerinde ve 6736 Sayılı Vergi Affı ve Yapılandırması Kanuna göre ödemesi gereken taksitler aşağıda belirtildiği gibi erteleme öngörülmüştür.

SGK Prim Ödemeleri İle İlgili Olarak:

2016 Aralık, 2017 Ocak ve 2017 Şubat ayları ile sınırlı olmak üzere, bu aylara ait SGK primleri (BAĞ-KUR primleri hariç) sırasıyla 2017 nin Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmistir.

Erteleme kapsamına tarafınıza gönderilen tahakkuk fişindeki İşsizlik Sigortası Primi ve Damga Vergileri girmemektedir. Bu nedenle, eğer ertelemeden yararlanmak İstiyorsanız, ödemenizi anlaşmalı bankaların veznelerinden ve nakden yapmanız gerekmektedir.

SGK ödemeleri için otomatik ödeme talimatı vermişseniz bu konuyu bankanızla görüşmeniz gerekmektedir. Her bankanın farklı uygulaması mevcuttur.

Yapılandırılan Borç Taksitlerinin Ertelenmesi Hakkında:

Yapılandırılan vergi borçlarının 1.Taksidinin ödeneceği gün yaşanan sorunlar nedeni ile

Zamanında 1.Taksiti ödeyemeyenlerin bu taksiti 2017 Nisan sonuna kadar ödemeleri halinde yapılandırmaları bozulmayacaktır.

Ayrıca, taksitlendirilen SGK ve vergi Borç taksit surelerine de 4 ay daha eklenmiştir. Örnek vermek gerekirse, 31.01.2017 tarihinde ödemesi gereken vergi taksitlendirmesinin 2.Taksiti Mayıs ayı sonuna kadar ödenebilecektir.

E-posta Girişi
E-Mükellef Girişi